Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանն ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 17-ի նիստում, ներկայացնելով Կառավարության ծրագրի կատարման արդյունքները, տեղեկացրեց, որ 2020-ին հայտնի պատճառներով պայմանավորված, որոշ գործընթացներ, մասնավորապես, վարչատարածքային բարեփոխումները, դանդաղեցին: Իրականացվել են համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված շուրջ 26 մլրդ դրամի ներդրումային 576 սուբվենցիոն ծրագրեր:
2020-ին մեկնարկել է Ադրբեջանից բռնագաղթած փախստականների բնակարանային ապահովության ծրագրի 2-րդ փուլը, որի շրջանակներում Կառավարության որոշմամբ շուրջ 2.1 մլրդ դրամ է տրամադրվել 185 ընտանիքի բնակարանային խնդրի լուծման համար:

17 марта на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам заместитель министра территориального управления и инфраструктур В.Тертерян, представляя итоги выполнения программы правительства, сообщил, что в 2020 г. в силу известных причин некоторые процессы, в частности административно-территориальные реформы, замедлились. Реализовано  инвестиционных 576 субвенционных программ на сумму около 26 млрд драмов, направленных на развитие общинных инфраструктур.
В 2020 г. стартовал второй этап программы обеспечения жильем депортированных из Азербайджана беженцев, в рамках которого решением правительства выделено около 2,1 млрд драмов на решение жилищной проблемы 185 семей.